КОРИСНЕ

Як створити звичку Малювати? Чи життя після “крокодилу”

Щороку ми проводимо марафон День Крокодила. Ми всі разом малюємо. Тривалий час. Після марафону нам ще довго надходять листи про те, що хочется продовження, тому що утворився вакуум, стимул втрачений, і потрібний наступний марафон. Як не випадати із цього настрою творити?

На нашому сайті дуже багато навчального матеріалу. З цими знаннями кожен може стати професійним ілюстратором та створювати свої книги, але чому не всім це вдається?

Проблема в тому, що багато учасників курсів та марафонів закінчують навчання та повертаються до своїх звичайних побутових питань. У кого вже є замовлення – ті продовжують малювати у звичній манері та темпі, а у кого ще немає – можуть взагалі забути про малювання. Мало хто продовжує активно використовувати і відшліфовувати отримані знання і розвиватися в нових напрямках.

Чому?

  • Не вистачає чіткого розуміння, як вбудувати нову інформацію та навички у повсякденне життя та роботу.
  • Зникає стимул, тому що немає структури уроку чи звітності марафону.
  • Навчитися застосовувати нові знання в звичному потоці побуту або роботи потребує певної напруги. Це не просто. А вкотре напружуватися не хочеться.

Що з цим робити?

Як часто малювати, кого, де малювати? Як підтримувати отримані знання, вміння та навички та як навчитися отримувати нові? Як знайти внутрішню опору?

Міняти звичку не просто.

І це вимагає завзятості та фіксації на конкретній задачі, яку ви перед собою ставите в тому чи іншому малюнку, що саме ви закріплюєте, поки навик ще в сирому вигляді. Важливо зберігати регулярність протягом місяця, це не просто, але так змінюються звички. Навіть 5 хв на день зроблять свою справу, головне – регулярність.

Важливо зрозуміти – НАВІЩО? Але напевно спочатку потрібно розібратися, що саме ви дізналися/зрозуміли/навчилися під час проходження навчального матеріалу чи марафону. Що особисто дав вам цей досвід? А потім відповісти на друге запитання – навіщо це вам потрібно? Як це може допомогти вам? Бажано письмово. Погодьтеся, одиниці аналізують отриману інформацію і витрачають час на усвідомлення, навіщо їм це потрібно.

Беріть по шматочку.

Робіть маленькі кроки. Не намагайтеся змінити все, так ви можете втратити себе. Набагато простіше і зрозуміліше вбудовувати у свій творчий процес деякі невеликі зміни, які у вас відгукуються або які прийшли як інсайти в момент наповнення (на прогулянці, подорожі, музеї, при перегляді робіт художників, або фільмів, прочитаних книг, або під час навчання ). Раджу їх теж озвучувати та записувати. Які саме кроки ви можете почати робити прямо зараз і робити це регулярно. Якщо ви сформуєте розуміння дії та зрозумієте, навіщо воно вам – дотримуватися цієї дії стане набагато простіше.

Підтримка та мотивація.

Навіть якщо ви не маєте підтримки у вашому поточному оточенні, це не позбавляє можливості знайти підтримку в мережі в колі таких же творчих людей. Для цього ми створюємо Марафони, і вони не короткострокові. Для мене, звичайно, тривалий марафон забирає багато часу, сил та енергії, але саме тривале спільне малювання створює підтримку та необхідні дружні зв’язки та, не рідко, навіть ділові зв’язки. Ваші роботи бачать не лише побратими по олівцю та пензлику, а й ті, хто шукають ілюстраторів. Всередині таких проектів люди, які розуміють вас, поділяють ваші цілі та емоції, це оточення, яке важливо створювати. І ваш інтерес та підтримка чужих робіт та старань не менш важливі. Це взаємний обмін енергіями.

Нові вершини.

Коли ви утвердилися у попередніх навичках, беріться за нові вершини. Не зупиняйтеся на досягнутому. Немає межі розвитку. Слухайте себе, що вам відгукується, і спробуйте нове знову і знову. Саме у такій циклічності відбувається саморозвиток.

У кожного з нас є теми (зони) у яких досі виникає безліч питань. Знайдіть, що зараз є актуальним для вас, на які питання ви хочете знайти відповіді, щоб рухатися далі – і заповніть ці прогалини знаннями.

Відповіді на найактуальніші питання щодо Ілюстрації я разом з іншими професійними ілюстраторами зібрала докупи тут:

ОНЛАЙН – КУРСИ З ІЛЮСТРАЦІЇ

У сторіс в Інстаграм ми обговорювали цей феномен, що на марафоні бере участь багато професіоналів. Але це недарма. Вони такі ж учасники, як і ви, але які проходять марафон вже 2-й, 3-й і навіть 4-й раз. Навчаються на наших курсах, практикуються та знову приходять на марафон, але вже з новим рівнем!

Усі уроки змонтовані у короткі 15-20 хв ролики. Під час перегляду теоретичних уроків ми радимо паралельно робити собі позначки. Практичні уроки краще теж спочатку переглянути повністю, побачити секрети техніки, а потім починати малювати, розуміючи вже весь процес. Ви можете вчитися у своєму темпі – ставити відео на паузу/промотувати вперед/назад, де необхідно. Доступ до курсів у вас зберігається назавжди!

Так ви отримаєте необхідні знання, прокачаєте практичні навички, отримаєте впевненість у своїх силах і вийдете на міжнародний ринок із готовим портфоліо!

Успіхів вам в Ілюстрації! І побачимось на курсах та наступних марафонах!

Переклад виконала: Світлана Клименко

Поделиться с друзьями:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×